Zvolte si typ nemovitosti

Výběr bytů | Nové Byty České Budějovice Šrámkovka

Výběr bytů a ateliérů

Chalupa 4+1 v Krkonoších - Dolní Dvůr

Dolní Dvůr, 186

5 800 000,- za nemovitost

Kontaktovat

Finanční kalkulačka

Mám zájem

Popis nemovitosti

Víte, co je Apalucha? Legendární chalupa, kde se natáčel film S tebou mě baví svět. Stojí na horské samotě v lesích nad Dolním Dvorem, klidnou horskou obcí ležící uprostřed Krkonoš nedaleko Vrchlabí. A právě v Dolním Dvoře se nachází také původní rodinný dům z roku 1901, který je tradičním horským objektem charakteristickým pro tuto oblast a který vám dnes nabízím ke koupi.
Dům, který můžete využívat i jako chalupu, poskytuje pohodlný prostor pro odpočinek a relaxaci. Díky tradičnímu stavebnímu stylu má dům volné prostory, které lze přetvořit a využít podle představ a potřeb nových majitelů.

Okolo chalupy se rozprostírá zahrada o výměře 775 m2, která je ideálním místem pro venkovní aktivity a odpočinek v krásné přírodě. Kdo by nechtěl mít vlastní potůček na zahradě? A víte, že můžete mít dokonce dva? Jeden tvoří hranici pozemku, druhý protéká přímo zahradou a tvoří tak její velmi příjemnou přírodní kulisu.

Samotný dům byl postaven v roce 1901, průběžně byl rekonstruován. Došlo k zaizolování objektu podřezáním všech stěn, byla provedena hydroizolace podlah, nový komín, rozvody vody, odpadů a elektřiny. Dále bylo zbudováno ústřední topení a do systému se zapojil jak kotel na tuhá paliva, tak kuchyňský sporák s troubou na tuhá paliva. V ložnici v prvním patře jsou další kamna na tuhá paliva, ústřední topení je v této místnosti zavedeno, ale není osazen radiátor.
Vařit se dá na výše zmíněném sporáku s troubou na tuhá paliva nebo na elektrickém sporáku s troubou.
Voda je využívána z vlastní studny, v kuchyni ji ohřívá elektrický průtokový ohřívač, další teplou vodu zajišťuje kombinovaný bojler na vodu ohřívaný z ústředního topení nebo elektricky. Odpadní voda je řešena 3komorovým septikem. Elektřina 220/380 s nočním proudem.
Dům má špaletová okna, v roce 2013 byla zhotovena nová vnější křídla vč. dvojitého termo zasklení.

Do domu vcházíme přes zádveří s kolnou na dřevo okolo samostatného WC. V přízemí je prostorná chodba s kotlem na tuhá paliva napojeným na ÚT, kuchyně, dva prostorné a světlé pokoje, koupelna s vanou i sprchou, teplotně stálý větší sklep a jeden menší, oba využívané k uskladnění potravin. V kuchyni je vyzděná další odvětrávaná spíž. Z chodby vedou dále schody do patra, kde se nacházejí dvě ložnice, chodba a velký půdní prostor, který může být spolu s přístěnky využit pro další potřeby. Z půdy je další vstup do podkroví, které slouží jako skladový prostor.

K domu přiléhá zděná garáž a celodřevěná kůlna s betonovým základem.

Dům stojí v těsné blízkosti místní komunikace na Strážné. Poloha chalupy je ideální pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Dolní Dvůr je strategicky umístěný pouhých 6 kilometrů od Vrchlabí a leží mezi dalšími oblíbenými obcemi, jako jsou Lánov, Strážné a Pec pod Sněžkou. Tato lokalita je každoročně využívána jako výchozí bod pro turisty, cyklisty a běžkaře, kteří chtějí prozkoumat krásy Krkonošských hor.

Subtyp nemovitosti

Chata

Vydaný certifikát PENB

G - Mimořádně nehospodárná

Typ certifikátu PENB

č. 264/2020 Sb

Konstrukce

Smíšená

Město

Dolní Dvůr

Operace

Prodej

Plocha pozemku

1010 m2

Plocha užitná

200 m2

Plocha zastavěná

235 m2

Stav objektu

Dobrý

Typ nemovitosti

Dům, vila

Umístění objektu

Klidná část obce

ID nemovitosti

NP09003

Kontaktujte nás


BC. PETRA PUSCHNEROVÁ
Realitní makléřka
BC. FRANTIŠEK ŠTEINHAUSER
Realitní makléř

Mapa umístění nemovitosti

zoom